Šiaulietei Raimedai Bučinskytei – likimo dovana iš Rotary rankų

Gegužės 3 dieną Chaimo Frenkelio viloje vyko iškilminga ceremonija, kurios metu daugkartinei neįgaliųjų kulkinio šaudymo čempionei, kandidatei į 2020 m. Tokijo parolimpines žaidynes Raimedai Bučinskytei perduotas naujas kulkinis pistoletas ir pasirašyta paramos sutartis tarp Šiaulių Rotary klubo ir Parolimpinio komiteto.

Sutartyje taip pat numatyta Rotariados metu (kuri vyks Šiauliuose rugsėjo 7-9 dienomis) paremti šiaulietę R. Bučinskytę, kuri yra viena iš geriausių Pasaulio kulkinio šaudymo sportininkių, vos prieš tris savaites vykusiame Grand Prix pasaulio čempionate iškovojusi antrą vietą.

Norint patekti į parolimpines žaidynes, sportininkai turi dalyvauti atrankinėse varžybose bei atnaujinti šaudymo įrangą. Deja, Parolimpinis komitetas neturi galimybių skirti pakankamai lėšų. Čia pagalbos ranką ir ištiesė Rotary.

„Šiandien mes pasirašome bendradarbiavimo sutartį su Parolimpiniu komitetu. Tai yra bendras susitarimas tarp visų Šiaulių krašto Rotary klubų, kuriuo mes priimame tvirtą sprendimą – remti mūsų parolimpinį judėjimą ir mūsų lyderę Raimedą, kurią iškėlė Parolimpinis komitetas, ruoštis Tokijo parolimpinėms žaidynėms“, – ceremoniją pradėjo Išrinktasis Rotary International Apygardos 1462 valdytojas Virginijus Šniukas.

Paklaustas, kokiu būdu rotariečiai nusprendė paremti būtent Raimedą, jis sakė, kad tai gimė iš pačios Rotary idėjos: „Organizacijos esmė – daryti tuos darbus, kurie nors truputį pakeičia pasaulį, ir leidžia gyvenimu džiaugtis tiems, kurie galbūt dėl finansinių ar fizinių galimybių ne visada tai gali. Taip ir gimė mintis per bendradarbiavimą su Parolimpiniu komitetu, kuris padėjo mums atrasti šią žavią, nuostabią, įkvepiančią šiaulietę, kuri iš tikrųjų savo pasiekimais ilgą laiką buvo nepastebėta. Pakvietėme ją į savo Rotary šeimą pabendrauti, radome bendrų sąlyčio taškų ir pamatėme, kad tikrai galime padėti, paskatinti žmones kitaip pažiūrėti į tuos, kurie šiandien galbūt negali pilnavertiškai sportuoti, tuo pačiu ir įkvėpti rotariečius toliau tęsti savo gerus darbus.“

Po naujojo kulkinio pistoleto įteikimo ir sutarties pasirašymo „Etaplius“ kalbinta sportininkė R. Bučinskytė neslėpė džiaugsmo.

„Tai man – didžiulis siurprizas, didžiulė staigmena. Neįmanoma nusakyti, koks jausmas, kadangi ilgą laiką sportas buvo mano hobis, mano noras, ir visos problemos buvo mano – patekimas į šaudyklą, ginklo neturėjimas. Daug kuo padėjo mano pirmasis treneris, kuris ir savo ginklą duodavo, tačiau ginklas, kaip ir sportiniai bateliai, turi tikti tau, tavo rankai, tavo sudėjimui“, – sporto subtilybėmis dalijosi šaudymo pistoletu meistrė.

„Man teko išbandyti ne vieną ginklą, ir būtent šis lipo man, lipo į ranką, lipo pagal mano kūno sudėjimą, pagal jo svorį. Tai yra pats naujausias, vos dviejų metų senumo modelis. Jis turi ypatingų techninių duomenų. Tai man didžiausia dovana nuo likimo, dar didesnis įkvėpimas“, – kalbėjo sportininkė.

Paklausta apie patį kulkinį šaudymą, sportininkė sakė, kad šioje sporto šakoje būtinas nuolatinis darbas su savimi ir savo emocijomis

„Visas smulkmenas sugaudyti ir padaryti tobulą šūvį yra labai didelis darbas“, – teigia Raimeda

Nenuostabu, kad keliaujant po įvairias varžybas ir čempionatus pasitaiko ir kuriozų. Talentinga šaulė juokiasi, jog oro uosto patikrose jos gabenami sportiniai ginklai ne kartą sulaukė išskirtinio dėmesio.

Renginyje taip pat dalyvavęs pirmasis sportininkės treneris Kęstutis Savickas prisiminė ir jos kelią į šią sporto šaką.

„Iš visų šešiasdešimties pirmose Raimedos varžybose dalyvavusių sportininkių, mano dėmesį patraukė konkrečiai Bučinskytė. Ji užėmė kokią 10 vietą, bet ne tame esmė, kiek ji taškų sušaudė, o kokia energija iš akių tryško. Aš jai sakau – gal tu norėtum šaudyt? Ne, sako, aš nenoriu, man neįdomu. Na, neįdomu, tai neįdomu. Praėjo pusė metų, suradau tų varžybų organizatorių, sakau – surask tą mergaitę, mes iš jos tikrai padarysim čempionę“, – kalbėjo pirmųjų pergalių Raimedai siekti padėjęs treneris.

Artimiausios varžybos R. Bučinskytės laukia rugsėjo mėnesį Prancūzijoje, o treniruočių grafiką sportininkė pradeda dėliotis jau dabar. Labiausiai ji norėtų gauti galimybę treniruotis geriausioje Lietuvoje – Alytaus šaudykloje.

 

Išsamiau – vaizdo reportaže.

 

Šaltinis: www.etaplius.lt