Vienas iš Rotariados tikslų – Raimedos Bučinskytės kelias į parolimpines žaidynes

Aut. Jūratė Povilaitienė

Pasaulinė Rotary organizacija kasmet prisideda prie kilnių tikslų ir džiugina žmones, suteikdami finansinę paramą.

Šiais metais rotariečiai pastebėjo talentingą šiaulietę, Lietuvos neįgaliųjų kulkinio šaudymo čempionę, kandidatę į 2020 m. Tokijo parolimpines žaidynes Raimedą Bučinskytę. Veržli, spindinčiomis akimis, daugybę tikslų turinti sportininkė neslepia, kad tokia žinia ją itin nudžiugino.

Bičiulystės ir sporto šventė Rotariada – Šiauliuose

Pasaulinė Rotary organizacija, vienijanti daugiau kaip 1,2 mln. įvairių profesijų lyderius, verslininkus, aktyvų jaunimą, vykdo humanitarinės paramos projektus daugiau kaip 200 pasaulio valstybėse ir kraštuose, vietos bendruomenėse.
Lietuvos Rotary apygardos 1462 rotariečiai turi unikalią tradiciją – kiekvienais metais organizuoja bičiulystės ir sporto šventę – Rotariadą, į kurią atvyksta visos Lietuvos, kaimyninių šalių klubų atstovai su šeimomis pasidalinti tarnystės visuomenei patirtimi, pasportuoti, prasmingai praleisti laiką.
Kiekvienais metais rotariečius svetingai priima vis kitas Lietuvos kraštas. Šiemet Šiaulių krašto rotariečiams tenka garbė organizuoti XVII Rotariadą Šiauliuose.​ Šventė vyks kartu su miesto švente “Šiaulių dienos 2018”.


Lėšos – Raimedos tikslams ir svajonėms

Vienas iš Rotariados tikslų yra paramos organizavimas sprendžiant socialines problemas. Šiais metais iškelta idėja paremti Lietuvos neįgaliųjų kulkinio šaudymo čempionę, kandidatę į 2020 m. Tokijo parolimpines žaidynes Raimedą Bučinskytę.
Ši šiaulietė yra viena iš geriausių pasaulio kulkinio šaudymo sportininkių, tačiau norint patekti į parolimpines žaidynes, reikia dalyvauti atrankinėse varžybose bei atnaujinti šaudymo įrangą.
Deja, parolimpinis komitetas neturi galimybių skirti pakankamai lėšų.
Rotariados metu organizuotų rėmimo akcijų, loterijos, rėmėjų surinktos lėšos bus panaudotos Raimedos tikslų ir svajonių įgyvendinimui. Neabejotina, kad jos pavyzdys įkvėps neįgaliuosius, jaunimą sportuoti ir aktyviai įsijungti į visuomenės gyvenimą.


Be rėmėjų – liktų tik svajoti

Raimed prieš treniruotę pasidalijo kylančiais sunkumais. Raimeda sako, kad jų – daugybė, tačiau noras siekti kuo aukštesnių rezultatų viską užglaisto.
Norint dalyvauti parolimpinėse žaidynėse, reikia nuvykti į atrankines ir gauti kvotą. Per ketverius metus, nuo vienų iki kitų žaidynių, vyksta vos penketas atrankinių varžybų skirtingose šalyse, tačiau šansų į jas nukeliauti nėra daug.
„Reikia sudalyvauti tose kvotinėse varžybose ir pasiimti savo prizinę vietą, kad galėtum vykti į parolimpines. Tai yra labai sudėtinga. Šiemet yra dvejos kvotinės varžybos ir neįgaliųjų sporto federacija neskyrė nei vienoms iš jų pinigų. Kad galėčiau į parolimpines važiuoti, neturiu šanso sudalyvauti ir išlošti tą reikalingą kvotą. Yra daug problemų“, – pasakoja R. Bučinskytė.
Būtent todėl rotariečių dėmesys taip nudžiugino entuziastingą merginą.
„Labai smarkiai nudžiugino, kad gali ir nori paremti. Labai norėjau naujo ginklo, nes aš jį kaip ir turiu, bet jis ne mano sudėjimui. Nudžiugino ir tai, kad galbūt pavyks nuvykti į tas kvotines varžybas. Kur vyks Prancūzijoje, visai šalia, tikrai nėra toli nuvažiuoti. Net savo didžiausiose svajonėse bijodavau pagalvoti, kad atsiras toks šansas“, – džiugesio neslepia Raimeda.
Mergina sako, kad dabar dar uoliau treniruosis ir ieškos naujų technikų.
„Nuo pirmo susitikimo, kai suteikia tokią viltį, visiškai pasikeitė požiūris į treniruotes, į sportą. Yra dar didesnis tikslas, baimė apvilti. Visai kitu įkvėpimu prieinu prie treniruočių, ieškau medžiagos, technikų“, – sako sportininkė, po pokalbio pademonstravusi puikius įgūdžius.