LITUA kartu

„LITUA kartu“ – tai Lietuvoje įkurtas fondas, gaminantis modulines sistemas -baldus Ukrainos kariams ir civiliams.

Matydami kiekvieną dieną ir naktį už savo šalies laisvę besikaunančius ukrainiečius, nesudvejojome, kad privalome prisidėti taip, kaip sugebame geriausiai. Kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetas(VILNIUS TECH) buvo sukurtos unikalios konstrukcijos, modulinės sistemos, gaminamos Lietuvoje ir vežamos į specialiuosius taškus Ukrainoje – ten, kur jų labiausiai reikia. Tokie greitai ir lengvai transportuojami bei itin paprastai sukomplektuojami baldai naudojami įrengiant laikiną prieglobstį, mokyklas ar darželius civiliams, taip pat karių poilsio vietoms, blok-postams bei medicininėms stotelėms įrengti.  

Modulinių sistemų idėją įgyvendinti padėjo VILNIUS TECH pramoninio dizaino katedros akademinė komanda. Šių sistemų unikalumas – lengvas transportavimas, itin paprastai, be papildomų varžtų, suneriami segmentai.

Projekto pagrindiniai partneriai – pečius surėmusios dvi kompanijos: UAB DUV bei Latvijos faneros gamybos koncerno FINIERIS dukterinė įmonė Lietuvoje UAB „Likmerė“. UAB „Likmerė“ projektą remia medžiagomis, kurios yra reikalingos modulinių sistemų gamybai, o UAB DUV užsiima gamybiniu procesu. 

Būtina pabrėžti, jog šios modulinės sistemos – baldai yra draugiški gamtai. Jau pačioje pradžioje, gaminiai buvo projektuojami, kad atitiktų visus aukščiausius ekologijos standartus. Gaminiai perdirbami, gamybos procese nelieka kensmingų atliekų, o ir pati medžiaga – beržo faniera, gaminama laikantis įsipreigojimų gamtai ir gamtosaugai.

Ant šių modulinių sistemų ilsisi žmonės Kijevo metro stotyse, kur įrengtos laikinos slėptuvės miesto gyventojams. Taip pat modulinių sistemų pristatyta tiesiai į apkasus, kur jos tarnauja kariaujantiems. Itin svarbu pastebėti, kad šie gaminiai yra naudojami ir medikų, kurie vietoje turi atlikti pirminius gaivinimo veiksmus. Šioje situacijoje modulinės sistemos gultai pasitarnauja dėl savo tvirtumo ir lengvo transportavimo.

LITUA komanda kartu su VILNIUS TECH universitetu tęsia naujų gaminių projektavimo darbus. Todėl jau šiandien pilnai galime apstatyti laikinų gyvenamų vietų konteinerius lovomis, kėdėmis, taburetėmis, stalais, spintelėmis. LITUA moduliniai baldai, kuriuose nėra varžtų, o surinkimas itin paprastas – rankomis, be papildomų įrankių, ateityje leis per kelias valandas įrengti ir 2-3 kambarių butą. 

Nesustodami padedame Ukrainai išgyventi pokyčius!